Hatırlatma programı foruma eklenmiştir.
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1661.0

Gönderen Konu: userformdan veri kopyalama  (Okunma sayısı 3869 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı bursacem

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
  • Ad Soyad: cem
  • Doğum Yılınız: 1976
  • İl / İlçe: bursa
  • Mesleğiniz: tekstil
userformdan veri kopyalama
« : 19 Ekim 2014, 18:34:40 »
Sayın Üstadlar;
1. sorun Eklediğim "cembüküm" adlı dosyada bazı sorunlarım var."Takıpyükleme" sayfasında iş emri no 2 den başlıyor,1 den başlamasını istiyorum.ayrıca verileri manuel sildiğimde de ( örneğin kasım ayına geçince verileri sildiğimde yeni ayın girişleri) iş emir no yine
1 den başlamalı.
2. sorunum ise "takımyükleme" sayfasına formdan verileri girdikten sonra, burada girilen bilgilerin, "üretimtakip" sayfasındaki makine no yu baz alarak eşleşen yerlere gelmesini istiyorum.
Örneğin "takımyükleme" sayfasından 1 nolu makinaya gerekli verileri yükledim.Bu girilen bilgileri "üretimtakip" sayfasında 1 nolu makinenin olduğu satıra gelmesini istiyorum. Fakat 1 no'lu makineye tekrar 2. bir yükleme yaptığımda ise yeni yükleme yaptığım bilgilerin kalmasını istiyorum.
3.sorunum ise "üretimtakip" sayfasında makine cinsi otomatik geldiğinde değer "rpr/33" ise "iğ adedi" 180,bobin cinsi alanı ise "b5" ifadeleri gelmeli. "rpr/42" ise iğ adedi" "120" ve bobin cinsi "b7" gelmeli,"taitan/33" ise iğ adedi", "180","bobin cinsi", "b5" olmalıdır.
4. sorun ise satıra veriler geldikten sonra teorik kg. alanına oradaki formül yazılarak hesaplama yapmalı.
Şimdiden çok teşekkürler...