SORU ve CEVAPLAR (Yazılabilir) > Microsoft Excel, Vba, Makro, Formül vb. Soruları

listedeki aynı verilerden yeni bir liste oluşturmak

(1/5) > >>

ibuzdag:
solda verdiğim listedeki kasa ların rakamları F sutununda alt alta sıralansın veher yazılan kasanın rakımı da f sutununda altına eklensin istiyorum şimdiden teşekkür edirim

hasan14:
F2 Hücresine kopyala aşağı çekiniz.Kod Dizi formülü ctrl+shift+enter.çıkınız.

--- Kod: ---=EĞERHATA(DOLAYLI("B"&KÜÇÜK(EĞER($A$2:$A$100=$F$1;SATIR($A$2:$A$100));SATIR(A1)));"")
--- Kod sonu ---
Dosyanız;

ibuzdag:
vallahi bu kadar çabuk cevap beklemiyordum fakat bunu keske anayacağım şekilde yazsaydın aynı şeyi mal ve demirbaşa uygulasam formulde neyi değiştirmem gerikiyordu biraz sadeleştirsen olmazmıydı.ben muhasebe öğretmeniyim bunu muhasebe işleminde kullanacaktım eline meğine sağlık yada orjinalini yazsam yardımcı olurmusun

hasan14:
Elimden gelen yardımı esirgemeyeceğimden emin olablirsiniz.Formül dosyada görünüyor.Açıklanmasını istediğin hususu sorabilirsin.

hasan14:
Olan değerler için formülü oluşturdum,diğerleri için siz oluşturursunuz diye düşünüyorum.Bende emekli metalurji teknolojisi öğretmeniyim.Öğretmenim kolay gelmesi temennisi ile diğerlerinin nasıl olacağını bilemediğimden yapamadım.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

Tam sürüme git