Hatırlatma programı foruma eklenmiştir.
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1661.0

Gönderen Konu: Makro ile aktarılan sayfadan bağ yapıştırla başka sayfadaki hücrede hata  (Okunma sayısı 7173 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı orhanacan

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +2/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
    • webizci
  • Ad Soyad: orhan acan
  • İl / İlçe: ankara
  • Mesleğiniz: memur
Bülent hocam merhaba, daha önce çözüm sunduğunuz uygulamamı geliştirirken ve tam bitirdim derken bir sorunum daha oluştu. Önceki uygulamam da Makro ile aktarılan bilgilerin aktarıldığı sayfadan da başka bir sayfaya özel yapıştır (bağ yapıştır) ile hücrelere bilgileri aktarmaktayım. Makronun çalışmasında, bilgilerin seçimle aktarılmasında ve iptal edilmesinde hiç bir sorun yok. Sorun;  Aktarılan sayfadaki hücrelerden başka sayfadaki hücrelere bağ yapıştırla bilgiyi aktardıktan sonra seçim iptal edildiğinde bağ yapıştır hücresinde =LISTE!#BAŞV! hata veriyor.

Olayın Özü : Malumunuz üzere; "A" sayfasında makro kullanılarak satırların 1 ile "B" sayfasına aktarılması 0 ile silinmesinde sorun yok ama "B" sayfasından da "C" sayfasına hücrelerden özel bağ yapıştırla hücrelerdeki bilginin aktarılması sağlandı. "A" sayfasında İlk seçimde problem yok ama seçilenlerin iptal-silinmesi için makro gereği 1 yerine 0 girildiğinde "B" sayfasında problem olmuyor, siliniyor ama bu sefer "B" sayfasından özel yapıştırla "C" sayfasına alınan hücrelerde =LISTE!#BAŞV! hatası oluşuyor... Nedenini anlamadım. Birincide seçim "1" yapınca formül çalışıyor, ikinci de "0" ile "A" sayfasından iptal edince yani silince "B" sayfasından "C" sayfasına bağ yapıştır hücresinde hata veriyor. Makronun çalışmasında hata yok. Sorun; makroyla gelen (Aktarılan) sayfada ki hücrelerden başka sayfaya bağ yapıştırla makroyla gelen veri silindiğinde buradan alınan veri diğer sayfadaki bağ yapıştır hücresinde kod hatası veriyor. Karışık bir sorun gibi gözüküyor ama sorunu anlatmak zor. Örnek Uygulamayı ekleyemedim, sorunun anlaşılmaması durumunda isteğiniz doğrultusunda sorunu gösteren uygulamayı tedarik ederek ekleyeceğim. Çözüm için tekrar yardımınızı bekliyorum, teşekkür ederim... Saygılarımla...
« Son Düzenleme: 27 Mart 2011, 23:19:24 Gönderen: orhanacan »

Çevrimdışı orhanacan

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +2/-0
    • webizci
Hocam, daha önce çözüm sunduğunuz uygulama üzerinde sorunu anlatmaya çalıştım. Tekrar rahatsız ettiğimin bilinciyle çözüm konusunda yardıcı olursanız memnun olurum...

[Forum yazılım güncelleme esnasında sorun oluştuğundan eklendi silinmiştir.]

Çevrimdışı Bülent Öztürk

• Excelce.Net Yönetici
  • *
  • Puan +19/-0
  • Türkçe Konuşup Excelce Yazıyoruz...
    • Bülent Öztürk
  • Ad Soyad: Bülent Öztürk
  • Doğum Yılınız: 1976
  • İl / İlçe: İstanbul / Çorlu
  • İşletim Sisteminiz: Win.10
  • Mesleğiniz: Bilgi Teknolojileri
  • Office Versiyonunuz: 2016
Merhaba Orhan Bey,
Bağ Yapıştır ile hücreleri birbirine bağladığınız için, ilgili satırı silmeniz durumunda formül hata verecektir.
Bağ yapıştır yerine başka bir yöntem kullanmayı düşünmez misiniz, değer yapıştır gibi?
(Ücretli program talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz, excelvbprogram@gmail.com)

Çevrimdışı orhanacan

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +2/-0
    • webizci
Hocam, değer yapıştır ile denedim ama ya... ben yapmasını bilemedim, yada olmadı. Verileri hücreden almıyor, değiştiğinde sabit kalıyor. veriyi aktarmıyor. Sizden arz-ı meramım çözüm konusunda alternatifleri sizin değerlendirip sizin için uygun olan çözüm, benim için uygun olandır. İnanın denemeye devam ediyorum ama çözüm bulamadım. Çözüm için tekrar yardımınıza ihtiyacım var. Saygılarımla....
« Son Düzenleme: 29 Mart 2011, 20:15:05 Gönderen: orhanacan »

Çevrimdışı orhanacan

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +2/-0
    • webizci
Hocam, özürümü kabul buyurun, sorunu hala çözemedim. :(  Yardıınıza ihtiyacım var. :)