Personel & Zimmet Takip Programı (KZT-v.5) foruma eklenmiştir. 
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1676.0

Gönderen Konu: Excel de tabloları ilişkilendirme hakkında yardım  (Okunma sayısı 3384 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı gun dogdu

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
  • Ad Soyad: Gündoğdu TÜRKOĞLU
  • Doğum Yılınız: 1988
  • İl / İlçe: ZONGULDAK
  • İşletim Sisteminiz: WİN 7 ULTİMATE
  • Office Versiyonunuz: OFFİCE 2010
Excel de tabloları ilişkilendirme hakkında yardım
« : 11 Ağustos 2017, 02:12:23 »
Arkadaşlar öncelikle hepinize selamlar,
Özetlemem gerekirse şu şekilde bi sıkıntım var;
Nakliye ve firmalara giden ürünlerin takibini yapıyorum. Nakliyecilerin aylık nakliye borç/alacak işlerinin takibini yapıyorum fakat şuan kullandığım excelde bi hayli zor durumda kalıyorum farklı tablolara aynı girdileri yapmak durumunda kalıyorum. Bu konuda istediğim excel dosyasının mantığını oluşturdum fakat tablolar arası veri kayıt ilişkilendirmesi konusunda tecrübesizim bir haftadır bağlantılarını kuramadım malesef. İlk olarak belirtmeliyim ki işverenin böyle bi program talebi bulunmmakta kişisel olarak zamandan ve kafa yorgunluğundan kurtulmak istediğim için istiyorum, bağlant kurmada yardımcı olabilecek arkadaşlara şimdiden teşekkürler.
Tam olarak yapmaya çalıştığım şey şudur;
Depo giriş çıkış tablosunda taşıyıcı firma ve ürünün alındığı veya satıldığı firmalar mevcut olan sütunlar var.
Nakliyesi sütununda bi nakliye firmasını seçip nakliyeyi ve nakliyenin gittiği yeri yazdığımda, o satırın ilgili sütunlarının (nakliyeci ve firmalarda belirtmeye çalıştığım) nakliyecinin ve ürünün gittiği firmanın tablolarını düşmesini istiyorum. eklediğim programda ilişkilendirmeyi yapabilecek veya bunu yapmamda büyük oranda yardımcı olabilecek arkadaşlar mevcut ise minnettar kalırım.
Şimdiden ilginize teşekkür ederim.