Personel & Zimmet Takip Programı (KZT-v.5) foruma eklenmiştir. 
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1676.0

Gönderen Konu: VBA'de elde var olan string dizisini kullanarak bir sayfada veri eşleştirme  (Okunma sayısı 3293 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı auroraborealis94

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
  • Ad Soyad: Atilla Taştanbek
  • Doğum Yılınız: 1994
  • İl / İlçe: Ankara/Çankaya
  • İşletim Sisteminiz: Windows 10
  • Mesleğiniz: Öğrenci
  • Office Versiyonunuz: 2016 x64
Sayın üyeler selamlar,

Ben bitirme projesi yapıyorum ve başım büyük belada... VBA dersi almamış olmamıza rağmen projemizi VBA ile tamamlama kararı aldık. Bazı kısımları ekip olarak hallediyoruz fakat benim takıldığım bir yer var ve bunu sizlere açmak isterim:

Elimde 2 boyutlu bir string dizisi var. Excel dosyamda da "veri" adlı bir sayfam var. Veri adlı sayfada 37şey satır dolu her sütun için ilk satırda bir başlık var ve her başlığın altında 36şar adet sayı var(örneğin: birinci sütun birinci satırda "A", ikinci sütun birinci satırda "B"... ve her sütunun geriye kalan 36 satırında sayılar var). 2 boyutlu string dizimde ise veri sayfasındaki başlıkların bazıları bulunuyor.

Benim yapmam gerekenler ise şöyle:

1-Dizimdeki her bir sütunu taramak(her sütunun ilk verisi regresyonun y değişkeni, altındakiler ise x değişkeni olarak regresyona sokulmalı)
2-Dizideki isimler ile veri sayfasının ilk satırında yer alan isimleri karşılaştırmak(yani dizimde yer alan her sütun için veri sayfasının ilk satırını karşılaştırmak)
3-Her bir sütun için yapılan karşılaştırma sonucu eşleşen başlıkların altındaki verileri regresyon analizine sokmak

bu konuda bana yardımcı olursanız dünyanın pozitif enerjisini ve şükür duamı alırsınız
çok teşekkürler şimdiden  :saygilar