Personel & Zimmet Takip Programı (KZT-v.5) foruma eklenmiştir. 
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1676.0

Gönderen Konu: programa yardım  (Okunma sayısı 4107 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı sahika51

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
  • Ad Soyad: ferudun soy
  • Doğum Yılınız: 1974
  • İl / İlçe: niğde
  • İşletim Sisteminiz: win 7
  • Office Versiyonunuz: 2010
programa yardım
« : 10 Ekim 2016, 20:06:42 »
Selamlar
gönderdiğim dosyayı başka bir yerden aldım biraz uğraştım ama yapamadım yardım ederseniz sevinirim.
Programda VARSAYILAN, EKDERS VE KODLAR diye çalışma sayfası var. Birde gizlenmiş AYAR çalışma sayfası var.
Şimdi programı kendi kullanımıma uygun hale getirmek gerekiyor.
Programda EKDERS sayfasına veriler VARSAYILAN çalışma sayfasından çekiliyor. Yani VARSAYILANa işlediğimiz Ad Soyad TC ve Kodlara göre günlük ders saat sayıları EK DERS sayfasına çağırıyoruz. Buraya bilgi çağırmak için kişinin ADINI SOYADINI VE TC sini ve 101,102,103 gibi kodları ekledikten sonra HERKESİN DERSLERİNİ DAĞIT butonuna basmamız gerekiyor. Şimdi
1. Sorum Ek ders sayfasına Kişinin sadece Adını Soyadını ve Kodunu ekleyerek çağırmak istiyorum. Yani Adını soyadını yazdığım kişinin TC sini otomatik alsın.
2. EK DERS sayfasında takvim oluştuktan sonra KBS DOSYASI OLUŞTUR butonuna basınca o aya ait bir kbs dosyası oluşturuyor. Ben burda aylık dağıtım sonunda yeni oluşturulan dosyada her bir kişinin 110 ve 120 kodlarının toplanarak 110 kodu altında toplu şekilde yazmasını istiyorum. örnek verirsek gönderdiğim dosyada
Ali demir 110 kodu 2 1 1 2 3 1 2
Veli Bakır 120 kodu 1 2 2 3 3 3 1 verilmiş
herkesin derslerini dağıt deyince normal bir şekilde dersler dağılacak buraya kadar sorun yok. KBS DOSYASINI OLUŞTUR tuşuna basınca yeni oluşan dosyadaki dağıtım; 110 kodundaki haftalık dağılım 3 3 3 5 6 4 3 şeklinde olması gerekiyor ve 120 kodu hiç olmayacak.
3. Son olarak Aynı kişiye 2 veya daha fazla tip ödemede mesela Ali Demir'e 101, 110 ve 120 eklenmiş bu daha fazlada olabilir. Bu Durumda EKDERS bölümünde Aynı kişideki B2, B3, B4 hücreleri birleşsin ve tek hücre gibi görünsün, İsim Sola yaslı ve hücreye ortalı olsun.

ŞİMDİDEN YARDIMLARINIZ İÇİN TEŞEKKÜR EDERİM