Araç Servis Takip Programı (AST-v.2) foruma eklenmiştir. 
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1656.0

Gönderen Konu: MAKRODA DÜZELTME  (Okunma sayısı 3338 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı coşkun79

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
  • Ad Soyad: coşkun degnek
  • Doğum Yılınız: 1979
  • İl / İlçe: ankara çankaya
MAKRODA DÜZELTME
« : 24 Aralık 2019, 02:37:07 »
Merhabalar.Ekteki dosya Y1 sayfasında kullandığım test 2 makrosu çalışıyor. Ancak düzeltmeye ihtiyacım var. Ancak bu kadar yapabildim. Önem sırasına göre sorunları yazıyorum.
1- test 2 makrosu için:
Test 2 makrosuna yapılacak bir ek ile makro sadece, O sütun değeri AB3 değerinden (3) küçük olanlar için çalışsın / hesaplasın. Yani O sütun değeri AB3 değerinden (3) büyükse yada O sütun değeri boş ise bunlar için hesaplamasın.

Aşağıdaki kısımlar ikinci derece ve biraz daha basit. Vakit ayırabilirseniz onlara da bakabilirsiniz.

2- test 3 makrosu için:
Bu makronun test 1 makrosundan tek farkı şu: If say = 3 kısmını If say = Range("AB3") şeklinde değiştirdim. Ancak değiştirince makronun tamamlanma süresi uzadı. Belki makronun çalışma prensibi gereği bu normaldir. Ama ben her defasında If say = 3 kısmındaki sayıyı değiştirmek istemediğimden If say = Range("AB3") şeklinde değiştirdim. Eğer hızı azatlmadan bu mümkünse bunu da öğrenmek isterim.

3- test 1 makrosu için:
Bu makronun test 1 makrosundan tek farkı, Y1 sayfası yerine Ç sayfasındaki verilerde arama/sayma yapması. Bunun dışında hiçbir fark yok. Ancak test 1 makrosu doğru sonuç vermiyor. ( Makroyu çalıştırdığımda Y1 sayfası AC sütunundaki sonuç değerlerinin bazıları farklı çıkıyor. Hepsi 84 olmalıydı) Bu soruyu sordum çünkü birinci tabloyu farklı bir sayfaya alıp makroyu buna göre çalıştırmayı düşünüyordum.