Hatırlatma programı foruma eklenmiştir.
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1661.0

Son İletiler

Sayfa: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10
61
Merhabalar.

Ekte paylaştığım deneme sayfasında düşeyara komutunu kullanıyorum. Bu komutun görevini yapacak makro yazabilir miyim?

Yardımlarınızı bekliyorum arkadaşlar.

Şimdiden teşekkürler.
62
Microsoft Excel, Vba, Makro, Formül vb. Soruları / Ynt: vba sendkeys sorunu
« Son İleti Gönderen: Bülent Öztürk 19 Şubat 2022, 13:33:26 »
Merhaba Cüneyt Bey,

Emin değilim ama sanırım özel bir kullanımı var, benim klavyede numlock'u kapatıp, çıktı olarak da 0 yazıyor.
Nerede, ne şekilde kullanıyorsunuz, belki dolaylı bir çözüm bulunabilir?
63
Merhaba indirdiğimiz "scriptcenter" dosya açılışta data error datası veriyor. Tekrar yükleme imkanınız var mı acaba?

Merhaba Serdar Bey,
Bazı ekli dosyalar bozulmuş ne yazık ki.
Sanıyorum forum güncellemeleri sebep oluyor.
Tekrar ekliyorum.
64
Ücretli Program Talepleri / Ynt: Foruma soru ekleyemiyor muyuz?
« Son İleti Gönderen: Bülent Öztürk 19 Şubat 2022, 12:41:02 »
Sayın Şerif Ali Bey,

Forumu incelerseniz, başka üyelerin soru ekleyebildiğini görebilirsiniz.

Yıllardır sizi bir çok Excel site ve forumlarından tanıyan birisi olarak, halen ön yargılarınızdan kurtulamamış olmanız üzücüdür.

Yolunuz açık olsun.

65
Merhaba indirdiğimiz "scriptcenter" dosya açılışta data error datası veriyor. Tekrar yükleme imkanınız var mı acaba?
66
Ücretli Program Talepleri / Foruma soru ekleyemiyor muyuz?
« Son İleti Gönderen: manisali 11 Şubat 2022, 14:36:50 »
Sayın yetkililer.
Foruma soru ekleyemiyor muyuz?
Ücretli program kısmında "YENİ KONU" butonu var ama başka yerlerde yok.. "Ne kadar para, o kadar yardım" felsefesi burada da mı geçerli?
67
Microsoft Excel, Vba, Makro, Formül vb. Soruları / Dosyadan listboxa veri aktarma
« Son İleti Gönderen: manisali 02 Şubat 2022, 13:01:13 »
Üstadlar merhaba.
İki isteğim olacak.
İlki şu:
Textbox2’deki yazan ismi, Aidat_Takip sayfasından (B3:B102 arasında) bulacak. Bu isme ait, aynı sayfanın P3:p102 hücreleri arasındaki değeri listbox1’e yazdıracak.
Textbox2’deki yazan ismi, Aidat_Borc sayfasından (B3:B102 arasında) bulacak. Bu isme ait, aynı sayfanın C3:C102 hücreleri arasındaki değeri listbox2’ye yazdıracak.
İkincisi de şöyle:
Textbox 4'de yazan numara "Aidat" sayfasının G2:G102 arasında varsa msgbox ile uyarsın.
Şimdiden teşekkürler.
68
Microsoft Excel, Vba, Makro, Formül vb. Soruları / Tarih seç satır kaydır.
« Son İleti Gönderen: mete3636 31 Ocak 2022, 20:15:56 »
Merhaba Üstatlarım,
Ekte bulunan dosyada saat uyum sayfasından datarav dosyasından veri çekiyorum. Renk sayma kodu var ali OKUTKAN hocamın yazdığı kendisine bir kez daha teşekkür ediyorum.

Yapmak istediğim indexdate sayfasını devre dışı bırakarak dinamik olarak tarih aralığı girmek, başlangıç, bitiş 29.01.2021-02.02.2022--05.11.2021.06.11.2021 vs. gibi kısa ve uzun tarih aralıkları gire bilmek.

Giriş yapılan tarih aralıkları güncellendiğinde "zamanında, geç, toplam ve oran başlıkları girilen tarihin sonuna dinamik olarak kaydırılması.

datarav dosyasında 2 yıllık veri tutuluyor. geriye dönük günlere bakılmak için istenilen tarih aralığının girildiğinde girilen tarih aralıklarının çekile bilmesini istiyorum.

dosya da görmüşsünüzdür. sadece 7 günlük veri çekebiliyorum bunun değişken olmasını belirtmek istedim. yani 10. günlük 5 günlük veya bir aylıkta tarih girildiğinde girilen tarihlere göre güncellenmesi.

Zamanında, geç, toplam ve oran başlıkları girilen tarihin sonuna kaydırılmasından kastım 7 günlük veri girildiğinde bitiş L sütununa gelmekte, başlılar M sütunundan "başlamakta yani 10 günlük tarih aralığı girildiğinde de tablonun sonuna kaydırması.

Datarav dosyasından veriyi çeke biliyorum ama F ile L arasında koşul oluyor L değil de kodun bu kısmı değişken olabilir mi ?

yardımcı olabilirseniz sevinirim.

Saygılarımla.
69
Microsoft Excel, Vba, Makro, Formül vb. Soruları / vba sendkeys sorunu
« Son İleti Gönderen: blackcamelia 26 Ocak 2022, 20:49:29 »
Herkese merhaba,
Application.Sendkeys "{i}" şeklinde gönderim yaptığımda i harfini 0 olarak alıyorum. i harfi dışındaki tüm harfleri düzgün basıyor. Sorun nasıl çözülebilir acaba? :(
70
Microsoft Excel, Vba, Makro, Formül vb. Soruları / Performans İzleme
« Son İleti Gönderen: mete3636 23 Ocak 2022, 21:09:45 »
Merhabalar,

Ekli dosyada il ilçe mağaza teslimat saat bilgileri yer almaktadır. Yapmak istediğim şehir bilgisini filtrelediğimde şehirde bulunana mağazalarında başka giriş kutusunda filtrelenmesi, mağaza adını seçtiğimde de mağazanın hedef teslim saatini referans alarak grafik olarak o haftaki trendi izlemek.

Üst kısımdaki tarih aralığı sürekli değişken, tarih aralık sayısı çoğaltıla bilir olması gerekiyor. Hedef teslim saatinin altında kalan günler yeşil, üstüne çıkan günler kırmızı olarak hedef teslim saat kısmı grafik üzerinde kırmızı çizgi ile belirtilmesini bir türlü yapamadım.

Umarım bu konuyu da anlata bilmişimdir. yardımlarınız için şimdiden teşekkür ederim.
Sayfa: 1 ... 5 6 [7] 8 9 10