Araç Servis Takip Programı (AST-v.2) foruma eklenmiştir. 
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1656.0

Gönderen Konu: (AFET) Veri Sayfalarında butonlar aracılığı ile veri çekmek  (Okunma sayısı 3171 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı kucurizm

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
  • Ad Soyad: mehmet kucur
  • Doğum Yılınız: 1992
  • İl / İlçe: Antalya/Muratpaşa
  • İşletim Sisteminiz: windows10
  • Mesleğiniz: Büro Personeli
  • Office Versiyonunuz: Excel2010
Merhaba arkadaşlar ;
Manavgat bölgesindeki yangın felaketi maalesef hepimizi çok üzdü, sürecin en başından beri kriz masasında görevliydim. Şimdi elimde bir veri listesi oluştu (Sayfa 1 )
Sayfa 2 de TCK ile sorgulama yaptığımda vatandaşın evindeki konutundaki veya aracındaki hasarların önüme düşmesini istiyorum.
Sayfa 3 de ise bir raporlama modülü oluşturup butonlarda mahalle bastığımda mahalle bazlı hasar tutarlarını, veya konuta tıkladığımda konut bazlı hasar tutarlarını listelesin istiyorum . Konu için biraz araştırma yaptım lakin işin içerisinde çıkamadım. Sizden bu hususta yardımlarınızı talep ediyorum.
Örnek excel dosyasını ekte verilmiştir.
Şimdiden bu hususta yardım eli uzatan tüm arkadaşlarıma teşekkürlerimi iletiyorum.

Çevrimdışı Bülent Öztürk

• Excelce.Net Yönetici
  • *
  • Puan +19/-0
  • Türkçe Konuşup Excelce Yazıyoruz...
    • Bülent Öztürk
  • Ad Soyad: Bülent Öztürk
  • Doğum Yılınız: 1976
  • İl / İlçe: İstanbul / Çorlu
  • İşletim Sisteminiz: Win.10
  • Mesleğiniz: Bilgi Teknolojileri
  • Office Versiyonunuz: 2016
Ynt: (AFET) Veri Sayfalarında butonlar aracılığı ile veri çekmek
« Yanıtla #1 : 17 Ağustos 2021, 12:28:30 »
Merhaba Mehmet Bey,

Başta yakınlarını, hayvanlarını ve doğasını kaybeden bölge insanlarımız olmak üzere, bu felaketi yaşayan ülkemizin de başı sağ olsun, geçmiş olsun, Allah yardımcı olsun, beterinden korusun inşallah.
Orada destek çalışmalarını yürütenlere de yardımcı olsun.

İşlerimin yoğunluğu nedeniyle foruma zaman ayıramıyorum, ancak sizin mesajınızı görünce işimi bırakıp yardım etmek istedim. Umarım yardımcı olabilirim.

Dosyanızda bir takım düzenlemeler yaptım.
Düğmelere tıklamaya gerek kalmayacak şekilde, TC seçme/yazma ile veya Özet tablo ile kolaylıkla rapor alabilirsiniz.
Kayıtlar sayfasına gireceğiniz verileri dilediğiniz kritere göre raporlamak için ilgili sayfaya gelip, özet tabloya sağ tıklayıp Yenile dediğinizde raporu görebilirsiniz.

Kolay gelsin.
(Ücretli program talepleriniz için iletişime geçebilirsiniz, excelvbprogram@gmail.com)