Hatırlatma programı foruma eklenmiştir.
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1661.0

Gönderen Konu: Farklı sayfalar arası işlem, tekrar sayısını bulma, puanlama ve sıralama  (Okunma sayısı 5866 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı Biyos

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
  • Ad Soyad: M. Fatih Kuzey
  • Doğum Yılınız: 1985
  • İl / İlçe: Sakarya/Erenler
  • İşletim Sisteminiz: Vista
  • Mesleğiniz: Biyolog
  • Office Versiyonunuz: 2003

Sorum 3 kısımdan oluşmakta. VBA kodları ile çözüm arıyorum. Örnek deney çalışmasıyla ilgili dosya ektedir. dosya içinde gerekli yerlere açıklama koydum.

1. kısım bir sayfadaki verinin farklı bir sayfada kaç kez tekrar etiğini bulup yanına yazdırmakla ilgili. Ekteki dosyada teori4 sayfasında gerekli açıklama yazılmıştır. ( Açıklama görünmüyor ise B2 hücresinden kontrol ediniz.)

2. kısım biraz karışık ve uzun gelebilir. Zor gelirse en azından açıklama kısmının en alt kısmına bakarsanız sevinirim.
Bu kısım, kaç kere tekrar ettiği bulunan verilerin, tekrar sayılarının belli bir sayıyla çarpılarak o veriye ait puan oluşturulması ve başka bir sayfada ilgili yere yazılmasıyla ilgilidir. İlgili açıklama tüm_puanlama sayfasında, gene B2 hücresinden verilmiştir.

3. kısım ise puanları oluşturulan verilerin, başka bir sayfada puanı küçük olandan büyük olana doğru sıralanmasıyla ilgilidir.
İlgili açıklama sıralı_top sayfasında B2 hücresinden açıklama açılarak verilmiştir.

Teferruatlara girerek kafa şişirmek istemedim ama konu oldukça önem arzetmekte.
Soruların 3'üne de ya da içlerinden 1 veya 2 sine açıklık geirebilirseniz fevkalade memnun olurum.

Yardım edemesenizde en azından kısmen bilgi verir ya da bana gerekli olan bilgileri nereden bulabileceğime dair, düzgün ve kaliteli ( özellikle açıklamalı) bilgi içeren adresler (linkler) verebilirseniz çok sevinirim.

Buradan da daha açıklayıcı, yazılı açıklama isterseniz onuda ayrıca verebilirim.

Yardımcı olabilecek ya da olmaya çalışacak kişilere şimdiden teşekkürler.