SORU ve CEVAPLAR (Yazılabilir) > Microsoft Excel, Vba, Makro, Formül vb. Soruları

Excelde Maliyet Hesaplama Programı

<< < (17/17)

zmetedinler:
evet o nedenle imiş sorun kulanma hatası.

bu program içerisine acaba reçete bölümünde yarı mamülleri, ham maddeler ve başka (daha önce oluşturulan) yarı mamülleri kullanarak oluşturabilecek bir yapı olabilirmi?

yani A ürününün 3 değişik ana parçası vardır. YM1(yarı mamül1), YM2 ve YM3 gibi. YM2 istenirse K hammaddesi, z hammadesi ve c hammadesi karıştırılarak yapılabilirken, ayrıca z hammaddesi f hammaddesi ve C hammaddesi ilede yapılabir. YM2 için (k,z,c) ile oluşan için oluşturup sonrada YM4 tanımı ile (z,f,c) ile oluşturulur.

A ürününde müşteri YM1, YM4 ve YM3 kullanılarak yapılmasını istendiğinde hemen hesap yapmak gerekli ki bu fiyat vermek sırasında yapılamayacağına göre bunu önceden hazırlamak daha mantıklı.

böyle bir değişiklik yapılabilirmi.

Gerekirse örnek dosya da gönderebilirim.

ilginiz için teşekkür ederim.

böyle olursa benim gibi ürün çeşiti kullanılan hammadelerin çeşidi ile sonsuza ulaşan üreticilerin daha hızlı maliyet oluşturması sağlanabilir.
ilginiz için  teşekkürler.

mehmetstur:
merhaba ;

dosyayı indirdim fakat rar dan çıkarken hata alıyorum hata corrupt header is found bu hatayı nasıl çözerim. hatayı kaldırdığımda sadece access dosyasını görüyorum. bu normal mi ?

Bülent Öztürk:

--- Alıntı yapılan: mehmetstur - 25 Kasım 2023, 15:45:39 ---merhaba ;

dosyayı indirdim fakat rar dan çıkarken hata alıyorum hata corrupt header is found bu hatayı nasıl çözerim. hatayı kaldırdığımda sadece access dosyasını görüyorum. bu normal mi ?

--- Alıntı sonu ---

Merhaba,

İlk mesajdaki dosya güncellenmiştir.
Tekrar deneyebilir misiniz?

Teşekürler.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git