Hatırlatma programı foruma eklenmiştir.
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1661.0

Gönderen Konu: DUSEY ARA ILE ALT SATIRLARIDA GETIRMEK ISTIYORUM.  (Okunma sayısı 5887 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı pegasus69

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
  • Ad Soyad: Serhat Taşkan
  • Doğum Yılınız: 1968
  • İl / İlçe: pursaklar
  • İşletim Sisteminiz: mail
  • Mesleğiniz: proje
  • Office Versiyonunuz: 2010
DUSEY ARA ILE ALT SATIRLARIDA GETIRMEK ISTIYORUM.
« : 02 Mart 2015, 11:06:12 »
Merhaba arkadaşlar,
Belki daha önce böyle bir soru soruldu ve anlatıldı ama ben nasıl bir başlık arayacağımı bilemediğimden bulamadım. Konu açıldıysa daha önce kusura bakmayın lütfen. Benim sizlerden destek rica ettiğim sorum şöyle.
=DÜŞEYARA(E11,CIHAZ_TIP_LISTESI!$B$3:$O$1055,2,YANLIŞ) E11 deki "kırmızı_albc" yazısını cihaz tip listesinde aratıyorum. varsa (ki var biliyorum)
bulduğu satırın 2 nci kolonundaki yazıyı yani ürün tarifini getiriyor. Buraya kadar sıkıntı yok. Buna ek olarak bulduğu satırın altındada ürüne göre değişken 4 ila 20 satır ürünün teknik özellikleri bulunuyor. Ürün seçim sayfasına 2nci kolondaki model numarası ile altındaki teknik açıklamaları da getirmek istiyorum.
Nasıl yapabilir miyim acaba? Kendimce net anlattım ama detay anlatmak gerekirse sorarsanız yazabilirim.

Çevrimdışı pegasus69

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Ad Soyad: Serhat Taşkan
  • Doğum Yılınız: 1968
  • İl / İlçe: pursaklar
  • İşletim Sisteminiz: mail
  • Mesleğiniz: proje
  • Office Versiyonunuz: 2010
Ynt: DUSEY ARA ILE ALT SATIRLARIDA GETIRMEK ISTIYORUM.
« Yanıtla #1 : 06 Mart 2015, 15:12:33 »
Merhabalar,

Kusura bakmayın ama ben böyle forum görmedim. Hadi benim sorduğum çok özel bir soru olabilir belki ama, bir tane bile cevap almadan onlarca hatta yüzlerce görüntüleme yapılmış yüzlerce soru var.
Teşekkür ederim çok yardımcı olunan bir forum muş. Sözüm sadece admine değil. Yüzlerce soruya yetişemeyebilir ama, insanlar hep mi arama yapmak için üye olmuşlar anlamadım.

Çevrimdışı Hakann

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Ad Soyad: Hakan Eryılmaz
  • Doğum Yılınız: 1990
  • İl / İlçe: trabzon-sürmene
Ynt: DUSEY ARA ILE ALT SATIRLARIDA GETIRMEK ISTIYORUM.
« Yanıtla #2 : 12 Mart 2015, 16:56:50 »
yapmak istediğini excel olarak atarsan yardımcı olayım yapılabilecek bişey çünkü