Personel & Zimmet Takip Programı (KZT-v.5) foruma eklenmiştir. 
http://www.excelce.net/forum/index.php?topic=1676.0

Gönderen Konu: Sütunlar arasındaki istenilen veriler eşitse hücrenin içeriği yazdırılması  (Okunma sayısı 5347 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Çevrimdışı master

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Excel'den Daha Fazlası!..
  • Ad Soyad: erkan durmaz
  • Doğum Yılınız: 1988
  • İl / İlçe: manisa / salihli
Merhabalar aşağıda yazdığım işlemi sadece formül ile kullanmak macro kullanmadan halletmek istiyorum umarım yardımcı olabilirsiniz şimdiden teşekkür ederim.

ekte yer alan excelde örneğin A Sütununda bulunan Ali Kalkan ismindekileri, C sütunundaki 1 ve B sütunundaki Alınmadı ise D hücresindeki veriyi H hücresine yazdırmak istiyorum. Bu şekilde yazarak biraz karışık olmuş olabilir ama ekteki excel içeriğinde açıkça görebilirsiniz.

Çevrimdışı lark

• Excelce Destek Ekibi
  • Puan +2/-2
  • Ad Soyad: Turgay
  • İl / İlçe: İstanbul
  • Mesleğiniz: SMMM
H1'e
Kod: [Seç]
=EĞER(TOPLA.ÇARPIM((A1="Ali Kalkan")*(B1="Alınmadı")*(C1=1))=1;D1;"")kopyalayıp. Aşağı doğru çekin.
Başıma bir şey gelecekse de ATATÜRK'ü seviyorum !

Çevrimdışı master

• Excelce Onbaşı
  • **
  • Puan +0/-0
  • Ad Soyad: erkan durmaz
  • Doğum Yılınız: 1988
  • İl / İlçe: manisa / salihli
Cevabınız için çok teşekkür ederim. Sorunumu çözümledi fakat son olarak birşey daha sormak istiyorum. H1'den aşağı doğru çekince listeyi alt alta aralarında boşluk olmadan dökebilirmiyim yada başka bir hücrede başka bir formül kullanarak dolu olan hücreleri yazdırabilirmiyim.

Çevrimdışı lark

• Excelce Destek Ekibi
  • Puan +2/-2
  • Ad Soyad: Turgay
  • İl / İlçe: İstanbul
  • Mesleğiniz: SMMM
Rica ederim.
Özellikle macro olmasın istediğiniz için böyle. Boşluk olmadan dökebilmek için örneğin, ilk satıra bir boş satır ilave edip, h1:h20 alanını tarayarak filtre butonuna basabilirsiniz. Boş olanlar'daki tik'i kaldırırsanız, diğerleri kalır.
Kolay gelsin.
Başıma bir şey gelecekse de ATATÜRK'ü seviyorum !