SORU ve CEVAPLAR (Yazılabilir) > Microsoft Excel, Vba, Makro, Formül vb. Soruları

Excelde Maliyet Hesaplama Programı

<< < (2/17) > >>

by_ufuk:

--- Alıntı yapılan: Bülent Öztürk - 23 Mart 2011, 17:57:52 ---Hep bu hücre mi olacak?
YM sayısı bu satırı geçecek kadar artabilir mi?

--- Alıntı sonu ---

YM sayısı bu satırı geçebilir ben fikir olması açısından o hücreye ekledim.

--- Alıntı yapılan: Bülent Öztürk - 23 Mart 2011, 17:57:52 ---Bu veritabanı nerede?

--- Alıntı sonu ---
Daha önce yaptığınız stok çalışmasında olduğu gibi bilgileri veritabanına kaydeder diye düşünerek böyle bir cümle kullandım,ama isterseniz boş bir veritabanı hemen yükleyebilirim?

Bülent Öztürk:
Veritabanı için ayrı bir access mi, ayrı bir excel mi düşündünüz? Ya da mevcut dosyanıza yeni bir sayfa mı ekleyelim?

by_ufuk:

--- Alıntı yapılan: Bülent Öztürk - 24 Mart 2011, 11:05:33 ---Veritabanı için ayrı bir access mi, ayrı bir excel mi düşündünüz? Ya da mevcut dosyanıza yeni bir sayfa mı ekleyelim?

--- Alıntı sonu ---

Girilecek veri sayısı çok fazla olacağı için access vt daha sağlıklı olur diye düşünüyorum.

Bülent Öztürk:
Ufuk Bey,

Maliyet.mdb içinde aşağıdaki tablo ve alanlar uygun mudur?

1-YM tablosu :
YM Cinsi, YM Kodu, YM İsmi, BirimFiyat, FiyatCinsi

2-Reçete tablosu : 
YM Cinsi, YM Kodu, YM İsmi, Gramaj-Adet, BirimFiyat, FiyatCinsi, B.MaliyetFiyatı, B.MaliyetCinsi, ToplamMaliyetTL, ToplamMaliyetUSD, ToplamMaliyetEUR, Tarih-Saat, İlkKaydedenKullanıcı, SonDeğiştirenKullanıcı

by_ufuk:

--- Alıntı yapılan: Bülent Öztürk - 26 Mart 2011, 08:40:39 ---Ufuk Bey,

Maliyet.mdb içinde aşağıdaki tablo ve alanlar uygun mudur?

1-YM tablosu :
YM Cinsi, YM Kodu, YM İsmi, BirimFiyat, FiyatCinsi

2-Reçete tablosu : 
YM Cinsi, YM Kodu, YM İsmi, Gramaj-Adet, BirimFiyat, FiyatCinsi, B.MaliyetFiyatı, B.MaliyetCinsi, ToplamMaliyetTL, ToplamMaliyetUSD, ToplamMaliyetEUR, Tarih-Saat, İlkKaydedenKullanıcı, SonDeğiştirenKullanıcı

--- Alıntı sonu ---

Evet uygun Bülent bey.

Navigasyon

[0] Mesajlar

[#] Sonraki Sayfa

[*] Önceki Sayfa

Tam sürüme git